Nacházíte se:

Realizace

Realizace interiérů

5D Ateliér navrhuje veřejné i soukromé interiéry zcela na míru zákazníka. Můžeme se pochlubit celou řadou realizací po celé České republice. Pro své zákazníky jsme navrhovali a realizovali interiéry luxusních hotelů, bankovních domů i soukromých rezidencí. Názornou ukázkou toho, jak by mohlo vypadat komplexní pojetí současného industriálního interiéru od nábytku po okna, jsou prostory 5D Ateliéru.

V našem uměleckém kovářství se nebojíme ani vymýšlení technických vymožeností a mechanizmů, jako pojízdný stůl zavěšený na kolejnicích, do detailu propracovaná okna nebo skřínka podsvícená LED diodami.

VCHODOVÉ PORTÁLY - ŹITNÁ 610 /23, PRAHA 1

Firma 5D Ateliér získala zakázku na výrobu vnitřního a venkovního portálu z masivní leštěné nerez oceli. Jednalo se o velmi náročnou a odbornou práci, která svým výsledkem splnila veškerá očekávání majitelů domu.
Zde je ve zkratce shrnuta historie domu, kterou nám sepsal samotný pan Arch. Zdeněk Rajniš.

Dům č.p. 610, postavený těsně před II. světovou poskytnut v roce 1939 na stavební parcele p.č. 2075 v katastrálním území Praha – Nové Město, na nároží ulic Žitná a Štěpánská ve funkcionalistickém stylu, je dílem mladého a později velmi známého českého architekta Františka Cubra a pražské stavitelské kanceláře Ing. Radima Matolína, úředně atestovaného civilního inženýra a stavitele. Přestože je postaven v exponované poloze nároží dvou významných pražských ulic, nebyla jeho stavba investorem svěřena žádnému z tehdejších renomovaných architektonických atelierů, ale mladému nadějnému architektovi. Dům se stal rychle pražskou vyhledávanou stavbou a patřil ve své době k nejvyhledávanější a nejznámější exkluzivní „pražské adrese“. Jeho sláva po válce upadala. Dům chátral, během dlouhého údobí komunismu přišel o svou kdysi exkluzivní travertinovou fasádu. Byla nahrazena oblíbeným proletářským „kabřincem“. Po roce 1989 došlo k privatizaci bytového fondu Prahy 1. V domě bylo založeno Společenství vlastníků jednotek. Poté co se do domu přistěhoval v roce 2009 arch. Zdeněk Rajniš, usiluje o znovuoživení bývalé krásy, autentičnosti a slávy domu, jako předseda SVJ. František Cubr - významný český architekt a pedagog, jehož myšlenky a dílo přesáhly rámec doby a ovlivnily výrazně vývoj české architektury 2. poloviny 20. Století. Byl spoluautorem snad nejznámější poválečné české realizace, výstavního pavilonu EXPO 68 v Bruselu.

INTERIÉR V RESTAURACI

5D Ateliér se spolupodílel na renovaci vyhlášené restaurace "U Kroka", která stojí jistě za povšimnutí. Příjemné posezení pod Vyšehradem v typicky českém prostředí určitě stojí za to.
Vyrobili jsme vkusný, jednoduchý a přesto jedinečný bar, úložné prostory, dveře, osvětlení a další interiérové doplňky, které dodávají celkovému prostoru na jedinečnosti.
To vše bylo vyrobeno ve spolupráci s designérkou Martinou Krupičkovou.

KOVANÉ ZÁBRADLÍ - SOUKROMÁ REZIDENCE

5D Ateliér spolupracuje se špičkovými odborníky! Zde například s akademickým sochařem a kovářem Janem Komárkem z Radimovic.
Zábradlí, které vzniklo ve společné spolupráci se velmi povedlo a plně naplnilo očekávání majitelů rezidence.

VÝROBA CEN POJIŠŤOVNA ROKU 2012

Vítězství ve výběrovém řízení na výrobu cen Pojišťovna roku 2012.

foto : Ondřej Pokorný , design : Michaela Doležalová

SOCHY VÝZNAMNÉHO UMĚLCE DANIELA PEŠTY

5D Ateliér se spolupodílí na výrobě soch pro významného českého umělce Daniela Peštu. Sochy budou vystaveny na výstavě v Německu.
Pokud Vás neobvyklost a jedinečnost soch tohoto umělce zaujala, můžete navštívit jednu z jeho výstav.

http://www.saatchionline.com/D-PESTA

SKLÁŘSKÁ FORMA

SPONZORUJEME BOBOVÝ TÝM ČESKÉ REPUBLIKY

5D Ateliér, s.r.o. již několik let sponzoruje Český svaz bobistů a skeletonistů.

Exkurze dětí ze ZŠ - Projekt OPVK „Poznejte řemesla, poznejte praxi“

V rámci projektu OPVK "Poznejte řemesla, poznejte praxi" nás dne 13.6.2013 navštívili žáci ZŠ Příbram, Jiráskovy sady 273. Žákům se akce moc líbila a mimo odborného výkladu měli možnost vlastnoručně si vyzkoušet práce na vybraném strojním vybavení firmy.

Vítám Vás na stránkách společnosti 5D Ateliér, která již přes 25 let poskytuje komplexní služby
v oblasti zpracování kovu - kovovýrobě. Od samého počátku se věnujeme řemeslné výrobě, sériové výrobě i individuálním zakázkám ve strojírenství a stavebnictví.

Díky dokonalé znalosti řemesla může naše umělecké kovářství spolupracovat se špičkovými architekty a konstruktéry, zdokonalovat a prohlubovat jejich návrhy v oblasti realizace interiérů a restaurování.

Naší specializací je industriální nábytek, industriální architektura, design a retro styl. Při jejich navrhování plně využíváme umělecká řemesla. Přestože se naše společnost neustále rozvíjí, nikdy nezapomínáme na to nejdůležitější –
na spokojenost zákazníka.


5D ateliér strojírenství 5D Ateliér, s.r.o.
Velké Popovice 503
251 69 Česká republika
tel.: 222 363 500
mobil: 602 154 828
info@5datelier.cz

otevírací doba:
po - pá 7:00 - 15:00
...