Nacházíte se:

www.tovarna-mastnych.eu

Jak se 5D Aletiér a Spolek pro záchranu továrny Mastných představil

       5D Ateliér a Spolek pro záchranu továrny Mastných se představuje

PŘEDSTAVUJEME SE. Srdečně zveme širokou veřejnost na den otevřených dveří, který pořádá 5D Ateliér a Spolek pro záchranu továrny Mastných.

Akce se koná v sobotu 23.5.2015 od 13:00 do půlnoci. Můžete se těšit na komentované prohlídky továrny ve 14:00 a v 18:00, vernisáž studentů ČVUT s úvodním slovem profesora Tomáše Šenbergera a architekta Jana Pustějovského v 16 hodin na půdě, první otevření galerie Restart Jitky Trevisan, landart. Dále vás čekají ukázky strojů, které jsme za uplynulý rok zrestaurovali, jako například výroba elektřiny historickým generátorem ing. Františka Křižíka nebo moderní lineární svářečka kovů a mnohá další překvapení. Novým milým úlovkem pro nás je historička Dana Grabcová, která si bere za cíl zpracování historie rodu majitelů. K vidění bude rodokmen rodiny s vyobrazeními v její nové pracovně v přízemí. Během celého odpoledne a večera se můžete občerstvit v nejnižším a nejvyšším patře továrny, kde bude zároveň prostor pro naše nejmenší návštěvníky. V neposlední řadě je na programu expozice Jaroslava Kordíka, práce 5D Ateliéru, design skla Michaela Doležalová, filmy o továrně a z továrny, sbírka motocyklů Raleigh včetně ukázky jízdy a mnoho dalšího. Těšíme se na hojnou účast.

Vstupné dobrovolné. Více informací budeme doplňovat na našem facebookovém profilu 5D Ateliér.

Sbírka motocyklů Raleigh

Unikátní sbírka motocyklů anglické značky Raleigh k vidění v naší továrně.
Více informací naleznete na www.raleigh.cz


Proč kupuji bývalou továrnu rodiny Mastných v Lomnici nad Popelkou?

Odpovědí je genius loci – kouzlo, které z továrny vyzařuje. A také veličina prostoru, kde mohu realizovat své další sny. Uvědomuji si pracovní disciplínu a myšlení tehdejších majitelů i dělníků a chtěl bych se pokusit zachovat stavbu a okolí v co nejvěrnějším stavu z doby její slávy.

Počítám s tím, že na tomto místě budeme pokračovat v naší 25-leté praxi v oblasti uměleckých řemesel a moderní kovovýroby. Pouze však v omezené míře a tak, aby nedocházelo k ohrožení klidu a pořádku. Moje firma 5D Ateliér, s.r.o. pracuje podle systémů ISO, které jsou zárukou ekologie, bezpečnosti a kvality.

Zázemí továrny hodlám využít pro vytvoření několika levných pokojů a jednoho či dvou loftů pro potřebu firmy a přátel. Plánuji vybudovat vlastní kantýnu. Část budovy chci využít pro realizaci příležitostně přístupného muzea, ve kterém chci umístit moji celoživotní sbírku historických motocyklů Raleigh, ale také staré tovární stroje z oblasti kovovýroby. S využitím reliktů zde také chci umístit expozici k historii a vývoji této továrny.

Továrna by se dala využít také jako příjemné „sanatorium“ na odpočinek pro unavené umělce či přepracované podnikatele.

A protože se moje rodina, firma i přátelé orientují na umění, hodlám tuto krásnou a dochovanou památku využít i pro kulturní akce.

Mým mottem je nespěchat a citlivě, systémově a za pomoci špičkových odborníků se o tuto továrnu postarat.

Část těchto unikátních prostor je určeno k pronájmu, více informací naleznete na:

www.reality.cz/pronajem/komercni/Lomnice-nad-Popelkou/ABZ-080622/?c=1

V dokonalé úctě

Pavel Doležal

Napsali o nás

http://www.nasepojizeri.cz/semilsko-aktualne/lomnicka-tovarna-na-sny-ma-mit-nove-vyuziti-i-pro-historicke-motocykly/?aktualitaId=35013

Vítám Vás na stránkách společnosti 5D Ateliér, která již přes 25 let poskytuje komplexní služby
v oblasti zpracování kovu - kovovýrobě. Od samého počátku se věnujeme řemeslné výrobě, sériové výrobě i individuálním zakázkám ve strojírenství a stavebnictví.

Díky dokonalé znalosti řemesla může naše umělecké kovářství spolupracovat se špičkovými architekty a konstruktéry, zdokonalovat a prohlubovat jejich návrhy v oblasti realizace interiérů a restaurování.

Naší specializací je industriální nábytek, industriální architektura, design a retro styl. Při jejich navrhování plně využíváme umělecká řemesla. Přestože se naše společnost neustále rozvíjí, nikdy nezapomínáme na to nejdůležitější –
na spokojenost zákazníka.


5D ateliér strojírenství 5D Ateliér, s.r.o.
Velké Popovice 503
251 69 Česká republika
tel.: 222 363 500
mobil: 602 154 828
info@5datelier.cz

otevírací doba:
po - pá 7:00 - 15:00
...